Projekty: Investoři

Kategorie programu POHO2030

Rozevírající náruč objevům

Pohornická krajina skýtá množství areálů, jež nabízí atraktivní lokality pro mimořádný rozvoj. Součástí přípravy rekultivace území je rovněž transformace energetiky, a to v souladu s principy udržitelnosti.

Příležitost k rozkvětu

Jedním z takových projektů je bývalý černouhelný důl Lazy nacházející se 15 km od města Orlová. Jeho transformací vznikne až 60 ha ploch pro účely moderní průmyslové zóny využívající obnovitelných zdrojů energie a jiných chytrých řešení.

Vzkřísit

Dalším příkladem je projekt POHO Park – důl Gabriela, jehož cílem je vybudování důstojného centra pohornické krajiny či chystaná průmyslová zóna Nad Barborou o rozloze 100 ha. Jsou zde ale i menší projekty – třeba proměna dolu ČSA na 10 h velký modulární hub pro malé a střední podnikání.

Místo možností

Pohornická krajina je ale svým charakterem nesmírně atraktivní nejen pro investice do obnovitelných zdrojů energie, elektromobility, logistiky či do průmyslových zón. Nabízí ohromné možnosti pro investice do rozvoje služeb, turismu či spolupráce na česko-polském pohraničí, kterého je součástí. A dokládají to i plánované cyklo/turistické trasy a tramvajové linky propojující Ostravu, Karvinou, Orlovou a Havířov.

Projekty

VIZE POHO2030


Unikátní transformační program pro území mezi Havířovem, Karvinou a Orlovou – území POHO. Unikátní místo, kde nezdolná síla přírody postupně zakrývá stopy důlní činnosti z předešlých let.


Dozvědět se více

PARTNEŘI